#15: Crypto.com zavedlo českou korunu

Nákup bitcoinu kartou zadarmo

Série o Bitcoinu (#BTC)

Crypto.com zavedlo mezi podporované měny pro nákup i českou korunu. Tím se stala jednou z mála služeb, kde se dá koupit bitcoin pomocí kreditní karty za koruny. Proto jsem rozhodl sepsat recenzi. Zde jsou jednotlivé body, v nichž popisuji, jaké služby je možné využít.

 1. Nakupovat bitcoin s kreditkou

  Jak už jsem zmínil v úvodu. U crypto.com, lze nakupovat kryptoměny pomocí kreditní karty přímo za koruny. To je výhodné, protože se tím vyhnete poplatku při konverzi z koruny na euro. Také je výhodné, že nákup proběhne okamžitě, takže nemusíte čekat až se předvedou prostředky pomocí příkazu. Za nákup si účtují standardní poplatek 3.5 %.

 2. Směňovat

  Na crypto.com směnárně kryptoměn najdete základní kryptoměny a jejich kurzy vůči bitcoinu. Při splnění podmínek můžete místo placení poplatků při konverzi naopak dostávat zaplaceno až 0.1 %. U nejslavnější konkurence Binance je například poplatek 0.075%. Tedy všem obchodníkům s altcoiny bych doporučil, se na tuto službu alespoň podívat.

 3. Spořit

  Další ze služeb, které přináší, je možnost spořit v mnoha kryptoměnách. Je zde možnost spořit bitcoin až v 6.5 %, při tříměsíční výpovědní lhůtě. Další podmínkou pro tak vysoký úrok je tzv. stake, jedná se o nákup 10 000 jimi vydávaných tokenů CRO.

  Bohužel v porovnání s konkurencí, podmínky trochu zaostávají. Ve službě BlockFi můžete spořit bez podmínek také 6 % v bitcoinu, což je o půl procenta míň, ale protože není potřeba žádný “stake” tokenů ve výsledku to vyjde lépe.

 4. Nakupovat s debetní kartou až s 8% odměnou

  Jedna z nejzajímavějších služeb je debetní karta. Mají 5 možností podle počtu tokenů, které jste ochotni zamknout. Zdarma bez podmínek můžete dostat kartu s 1% cash-back. Pokud zamknete 2500 CRO tokenů (přibližně 3600 kč), dostanete červenou kartu s 2% cash-back. A jako bonus Spotify měsíční členství zdarma. Více o kartě se můžete dozvědět v článku o mé zkušenosti s kartou.

 5. Půjčky

  Pokud máte třeba nějaký bitcoin, který nechcete prodat, ale potřebujete peníze, můžete si u crypto.com půjčit. Dostanete vždy půjčku do výše poloviny vkladu. To je velice výhodné, také z daňových důvodů. Protože pokud byste prodali bitcoiny, museli byste platit daň. Jakmile půjčku splatíte, své bitcoiny, které jste vložili jako zástavu, dostanete zpět.

Hodnocení Crypto.com

Crypto.com zavedením české měny vstupuje i na náš trh. V porovnání s konkrečními službami je crypto.com většinou lepší. Já osobně jsem již vyzkoušel nákup bitcoinu pomocí karty a nebyl s tím žádný problém. Také jsem si objednal jednu z jejich karet na vyzkoušení. Až mi přijde, vyzkouším ji a vám pošlu recenzi. Pokud byste chtěli crypto.com vyzkoušet, zaregistrujte se pomocí následujícího tlačítka. Pokud tak učiníte, dostanete jako bonus do začátku $25 a podpoříte tím zároveň tento newsletter.

Registrovat na crypto.com


Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum. Nebo se obraťte na odborníky.

Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Share Romanův Newsletter investorům

Služby, které používám

Blinkist - Díky této službě máte tisíce naučných knih na dosah ruky, které jsou shrnuty v 15 minutách. (více)

BlockFi - Až 6 % spoření s bitcoinem, nebo 8.6 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $25. (více, analýza rizika)

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Coinmate - Směnárna, kde jde směnit bitcoin přímo za koruny za výhodný kurz. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku. Pokud se zaregistrujete přes můj odkaz získáte 100 kč zdarma.

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

O mně - darovat

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma.