Nov 17, 2021 • 5M

#76 👨‍💻 Recenze služby TradingView

Roman
Comment
Share
 
1.0×
0:00
-4:47
Open in playerListen on);
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.
Episode details
Comments

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následujícího tlačítka.

✉️ Odběr/podpora newsletteru 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podca


Další pravidelný email se bude věnovat službě, kterou při svém investování používám pravidelně. Zatím jsem o této službě nepsal. Jedná se o TradingView, která je v základní verzi zadarmo. Proto vám nyní popíšu, proč tuto službu rád používám a co je na této službě tak skvělé.

Co je TradingView

TradingView je služba, která dokáže zobrazit historický vývoj ceny snad jakékoliv akcie, ETF, kryptoměny nebo jakéhokoliv jiného aktiva. TradingView je velice přehledná aplikace, kde si můžete cenový vývoj zobrazit pomocí křivky, plochy nebo svíčkového grafu. Primární využití tedy je pro sledování vývoje trhu a technické analýzy.

Funkce, které se mi líbí

Po přihlášení máte přímo před sebou seznam oblíbených akcií, kryptoměn nebo jiných aktiv. Vidíte poslední cenu a denní změnu. Pak jsem obzvláště rád za jednu takovou drobnost a tou je možnost Darkmode uživatelského zobrazení.

Další skvělá funkce, kterou využívám je, že si můžete zobrazit jakékoliv aktivum v jakékoliv měně. Proč by to někdo dělal? Na to odpověděl Pomp ve svém newsletteru, který doporučuji si přečíst. Díky tomu si třeba můžete “nacenit” S&P 500 v bitcoinu a krásně vidíme, jak akciový trh měřený v měně, která se nedá monetárně manipulovat vůbec neroste.

Líbí se mi možnost přepínat graf do procentuálního zobrazení, logiritmického nebo normálního. Také velmi často využívám další drobnosti, jako je například stažení aktuálně zobrazeného grafu v podobě obrázku nebo porovnání výkonosti dvou aktiv. Ano, jsou to drobnosti, ale celkově vytváří velmi příjemné uživatelské prostředí.

Měření a kreslení do grafu

Asi hlavní předností TradingView je možnost kreslit do grafu, kdy můžete velmi jednoduše například měřit poslední propad Dogecoinu, který byl 85 % během bullmarketu, nebo můžete kreslit různé trendové čáry nebo cenové hladiny. U akcií pak je možné zobrazit jakékoliv fundamentální data jako čistý příjem, marži, obrat, pe ratio, a to přímo v grafu.

Skvělé pak je, že vše co si v grafu nastavíte, si TradingView pamatuje u vašeho profilu a proto si stačí nastavit své požadované zobrazení pouze jednou. Také jde vytvářet šablony pro rychlé přepínání mezi zobrazeními.

Velké množtví indikátorů

Hlavní síla TradingView je ale v technické analýze. Ve službě je k dispozici nepřeberné množství indikátorů. A to především díky tomu, že je umožněno komunitě vyvářet vlastní idikátory a ty poté sdílet s ostatními. Proto je možné například přidat do Bitcoinového grafu Stock-To-Flow Model od PlanB a další nepřeberné množství jiných indikátorů a modelů. Pokud by vám nestačila ani existující téměř nekonečná knihovna indikátorů, můžete si napsat vlastní.

Zde se nejvíce projeví, jestli si zakoupíte placenou verzi nebo budete používat pouze verzi zdarma. V případě bezplatné varianty budete mít pouze omezené množství indikátorů zobrazených v jednu chvíli. Což v některých případech může být hodně limitující.

Fundamentální informace

Další, trochu skryté zobrazení především pro akcie, jsou fundamentální data. Zde jsou přehledně na jednom místě zobrazené všechny důležité výsledky z finančních zpráv, odhady, zisky a výkon jednotlivých společností. Tuto funcionalitu ovšem nabízí i Google nebo Yahoo finance, v tomto ohledu jsou tyto služby dost podobné, záleží na tom, jaké zobrazení vám více vyhovuje. Osobně bych řekl, že TradingView má tyto data lépe zorazené graficky.

Celkové hodnocení

TradingView je podle mě špičková služba, která vám umožní zobrazit jakékoliv finanční data v podobě, jaké si přejete. Technická analýza a obrovské množství indikátorů tuto službu vyzvihuje nad konkurenci. Také je skvělé, že v základní verzi je zdarma. Protože je to velice komplexní služba a do článku se nedá dostat úplně vše, vybral jsem si v tomto krátkém popisu své nejoblíbenější funkce a funkce, které používám nejčastěji.

Pokud vás služba zaujala, můžete se registrovat přes můj refferal link:

Registrovat na TradingView

Používáte TradingView pro svou analýzu? Jaké funkce používáte nejčastěji?


Služby, které používám

Unchained Capital + Trezor HW peněženka - Nejbezpečnější uložení bitcoinu pomocí Multisig. (více)

BlockFi - Až 4 % spoření s ₿, nebo 8 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $15 až $250. (více, analýza rizika)

Celsius Network - Spoření 6.2 % v ₿ bez podmínek. Získáte $50 registrační bonus, když při registraci napíšete můj referenční kód: 197112bf02. (více)

Nexo - Spoření 5 % v ₿ nebo 8 % v EUR. Možnost zasílání přímo pomocí SEPA. Registrační bonus přes link $10. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku.

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - jak na donaty?

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.