Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
#109 👨‍💻 Nákup Twitteru padá
0:00
-3:55

#109 👨‍💻 Nákup Twitteru padá

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následující;ho tlačítka.

✉️ Newsletter 📰 RSS 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podcast 🐦 Twitter 🟦 FB


Ahoj investoři,

v jednom z předchozích newsletterů jsem psal o úmyslu Muska koupit Twitter. Nyní to ovšem vypadá, že nákup se neuzavře. Proč Musk nechce twitter koupit? Bude s tím mít problém?

Nákup se nekoná

Nedávno proběhla zpráva, že Musk oficiálně ustupuje od nákupu Twitteru. To poslalo cenu Twitteru asi o 16 % níže. Cena se poté částečně odrazila, asi v důsledku podání žaloby Twitterem.

Počet botů

Na několika podcastech a na svém Twitteru Musk několikrát vyjádřil své obavy z počtu robotů na Twitteru. Twitter dlouhodobě tvrdí, že botů je na platformě pouze 5 %. Ale pro normální uživatele je těžké si tuto informaci ověřit. A při jednáních o akvizici Twitter odmítal objasnit jakým způsobem počítá počet automatizovaných účtů. Což samo o sobě vypadá podezřele.

Žaloba

Musk se asi nakonec dostal k potřebným datům, aby zjistil, že skutečný počet živých uživatelů je mnohem nižší než uvádí Twitter a zřejmě proto se rozhodl odstoupit od dohody. Twitter na to zareagoval žalobou, což Muskovi připadá ironické. Protože Twitter nechtěl zveřejnit počet automatizovaných účtů Muskovi, ale teď se ho snaží donutit koupit Twitter soudně, kde ale bude muset zveřejnit počet robotů. Přestože Musk může mít pravdu ohledně špatného počtu botů, může být na soudu donucen zaplatit pokutu za odstoupení, záleží totiž na podmínkách uzavřené smlouvy, kterou obě strany podepsaly na začátku jednání.

Zdroj: Elon Musk wants out of the Twitter deal. It could end up costing at least $1 billion, Musk


Služby, které používám

Anycoin - Skvělá česká směnárna, kde můžete automaticky nakupovat bitcoin. Zaregistrujte se a získejte registrační bonus 300 kč. (více)

Unchained Capital + Trezor HW peněženka - Nejbezpečnější uložení bitcoinu pomocí Multisig. (více)

BlockFi - Až 4,5 % spoření s ₿, nebo 9 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $15 až $250. (více, analýza rizika)

Nexo - Spoření 5 % v ₿ nebo 8 % v EUR. Možnost zasílání přímo pomocí SEPA. Registrační bonus přes link $10. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Spořící účet EXTRA s 4 %. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku.

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - jak na donaty?

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.

0 Comments
Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.