Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
#60 👨‍💻 Srovnání bitcoinových spořících účtů (BlockFi, Celsius, Nexo)
0:00
-8:39

#60 👨‍💻 Srovnání bitcoinových spořících účtů (BlockFi, Celsius, Nexo)

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následujícího tlačítka.

✉️ Odběr/podpora newsletteru 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podcast


Už déle než 2 roky používám službu BlockFi. Dlouho jsem byl plně spokojený se spořícím účtem v bitcoinu od BlockFi, a to především protože měli nejlepší úrok. V poslední době ale začali dost snižovat úrokové sazby. Proto jsem se rozhodl se podívat na konkurenci a srovnat, která je nejlepší. V tomto srovnání se podíváme na BlockFi, Celsius Network a Nexo.

Úroková sazba

Protože nemám rád zbytečné tokeny a spoření v nich, budu srovnávat pouze výši úroků vyplácených přímo v bitcoinu. Již zmiňované BlockFi nyní snížilo své úroky na 4 % do čtvrtiny bitcoinu. Což už není nejvyšší úrok, jak to dřív bývávalo a ani limit 0.25 ₿ už nemusí každému stačit.

Nexo má stejný úrok 4 % bez limitu a dokonce si můžete svýšit úrok o další procento při zamknutí výběrů na měsíc. Tyto fixní nabídky se ale občas objevují a občas zmizí. Tedy lze získat až 5 % úrok čistě v bitcoinu.

Aktuálně na tom je nejlépe Celsius Network, který vám dá až 6.2 % do jednoho bitcoinu. To je pěkný úrok, který dřív býval i na BlockFi.

Proto z porovnání výnosnosti se jeví nejlépe Celsis Network, kde je úrok pořád poměrně slušný. Ti, kterým nestačí limit, si můžou založit účet na osobu blízkou, například manželku a získat dvojnásobné množství s výhodným úrokem. Přece jenom s manželkou máte přece SJM a proto je to jedno.

Směnárna

Celsius network směnárnu nemá, proto se neúčasnil tohoto srovnání. U obou směnáren nejsou poplatky za směnu, ale poplatek je zahrnut v spreadu kurzu. Proto když porovnáme kurzy, tak zjistíme, že Nexo je jasný vítěz, protože má až o 2 % lepší kurz než u BlockFi.

Kurzy v době porovnání:

  • BlockFi $31,983

  • Nexo $31,340

Nexo má ještě jednu velkou výhodu, díky podpoře EUR je směnárna použitelnější pro evropské občany.

Jednoduchost ovládání

Všechny 3 služby mají jak webovou aplikaci, tak mobilní. Všechny umožují dvou faktorové přihlášení a všechny berou bezpečnost vážně. Proto z hlediska uživatelského rozhraní mi přijdou equivaletní.

Ale jedna uživatelská výhoda vyčnívá u služby Nexo. Na tuto službu můžete pohodlně posílat prostředky pomocí SEPA platby. Proto si velice pohodlně můžete nastavit trvalý příkaz přímo v bankovnictví své banky na převod, nebo zde posílat eura přímo z revolutu pro využití výhodného kurzu. Tato eura se vám automaticky spoří buď se 4% úrokem nebo až 8% úrokem, a to při termínovaném vkladu. Přímo u této služby je můžete směnit na bitcoin a spořit v něm. Odpadá tedy nutnost registrovat se na externí směnáru a nutnost platit výběrové poplatky směnárně.

Pojištění vkladů

Nejbezpečnější služba mi pořád přijde BlockFi, protože ji již přes 2 roky bez problému používám. Před časem jsem sepsal analýzu rizik se kterými musí investor počítat, když se službu rozhodne využít. Doporučuji tuto analýzu důkladně přečíst, abyste případně věděli do čeho jdete a jak to celé funguje.

Ostatní služby fungují velmi podobně. Vždy by se mělo jednat o půjčky jištěné větším množstvím fiat měny, než o jaké množtví se jedná. Ale zatím jsem nenašel přesné informace jako v případě BlockFi. Celsius Network je služba stará 5 let, tedy na bitcoinovou službu má celkem slušnou historii. Důvěru také vzbuzuje to, že zakladatel Alex Mashinsky má v platformě investové vlastní prostředky.

I když Nexo je také společnost stará 5 let, z hlediska důvěry může působit lehce hůře než ostatní dvě. Především proto, že její kořeny jsou v Bulharsku. To není nic špatného, ale podle mě si můsí ještě důvěru vybudovat.

Registrační bonus

Při registraci přes můj odkaz a splnění podmínek na BlockFi, získáte $15 až $250 podle velikosti vkladu.

U služby Celsius při vložení $400 získáte $40 registrační bonus. U Celsius služby bonus zíkáte, když při registraci přes mobilní aplikaci napíšete v době registrace tento referenční kód: 197112bf02. Registrovat se lze pouze přes mobilní aplikaci, proto si ji můžete najít přímo ve svém mobilu v app store.

Nexo vás odmění $10 bonus při vložení alespoň $100. Stačí se registrovat přes tento referenční link.

Kterou službu tedy zvolit?

Nejlépe všechny 3. Pokud své prostředky rozdělíte do 3 služeb, snížíte riziko ztráty všech prostředků několikanásobně. Pokud chcete maximalizovat zisky z úroků, tak podle mě je nejlepší varianta Celsius, která aktuálně vyplácí 6.2 % ročně. BlockFi zase na mě působí nejbezpečněji.

Pokud chcete nejjednoduší variantu, tak pro vás je nejvhodnější služba Nexo, kde můžete velice pohodlně přímo z banky posílat eura na účet a tam je proměňovat na bitcoin. Všechny služby umožňují jeden výběr v bitcoinu měsíčně zdarma, proto službu Nexo můžete využít i jako směnárnu na menší částky a zaplatíte na výběrových poplatcích méně než jinde. Obrovská výhoda služby Nexo je také v možnosti spoření v Euru a to až 8 %, kde je možné mít například finanční rezervu.


Služby, které používám

BlockFi - Až 5 % spoření s bitcoinem, nebo 9.3 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $25. (více, analýza rizika)

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - jak na donaty?

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.

0 Comments
Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.