Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
#103 👨‍💻 Do čeho investovat v době propadu
0:00
-3:44

#103 👨‍💻 Do čeho investovat v době propadu

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následující;ho tlačítka.

✉️ Newsletter 📰 RSS 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podcast 🐦 Twitter 🟦 FB


Ahoj investoři,

trh se nám začíná pomalu otáčet. Jedná se pouze o tzv. “Bull trap”, nebo se skutečně začíná obracet trend? Podle mě se to nedá rozhodnout. Ať už je to tak, či onak, je nyní skvělý čas investovat.

Proč teď investovat?

V době propadu je nejlepší čas investovat, protože máte možnost nakupovat aktiva za levnější cenu, než v době růstu. Nyní se dá pořád nakupovat levněji než před rokem. Proto stojí za to využít tyto nákupy, především, pokud nakupujete pravidelně, nevynechávejte tyto nákupy, mohou se z nich stát později jedny z nejziskovějších nákupů s odstupem času.

Které investice jsou nyní nejvhodnější

Dle mého názoru, jsou nyní nejvýhodnější právě riziková aktiva, které většina investorů odprodává a ty tak klesají na ceně. Je jistě možné, že budou klesat dále, ale dlouhodobý investor může tyto propady využít ve svůj prospěch. Proto je pro dlouhodobého investora nyní nejlepší čas začít nakupovat akcie, bitcoin či ETF. Naopak dluhopisy a jiné investice s fixní rentou na vás klidně počkají.

Shrnutí

Hlavní je se v době propadu neleknout a pokračovat v pravidelných nákupech. Pokud investujete a spoříte do investic s fixním výnosem, nyní je možná chvíle přesunout část těchto investic do zlevněných příležitostí.

Služby, které používám

Anycoin - Skvělá česká směnárna, kde můžete automaticky nakupovat bitcoin. Zaregistrujte se a získejte registrační bonus 300 kč. (více)

Unchained Capital + Trezor HW peněženka - Nejbezpečnější uložení bitcoinu pomocí Multisig. (více)

BlockFi - Až 4,5 % spoření s ₿, nebo 9 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $15 až $250. (více, analýza rizika)

Celsius Network - Spoření 6.2 % v ₿ bez podmínek. Získáte $50 registrační bonus, když při registraci napíšete můj referenční kód: 197112bf02. (více)

Nexo - Spoření 5 % v ₿ nebo 8 % v EUR. Možnost zasílání přímo pomocí SEPA. Registrační bonus přes link $10. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Spořící účet EXTRA s 4 %. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku.

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - jak na donaty?

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.

0 Comments
Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.