Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
#102 👨‍💻 Coinbase poskytuje únik pro tvůrce altcoinů
0:00
-5:21

#102 👨‍💻 Coinbase poskytuje únik pro tvůrce altcoinů

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následující;ho tlačítka.

✉️ Newsletter 📰 RSS 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podcast 🐦 Twitter 🟦 FB


Ahoj investoři,

narazil jsem na zajímavý twitterový thread. V něm Sam Callahan rozebírá, jak si vedou kryptoměny doporučované směnárnou Coinbase. Pojďme se podívat na jeho názor a data.

Ztráta doporučených kryptoměn

Coinbase vydává zprávu s žebříčkem dle nich nejzajímavějších kryptoměn tzv. “top 10 picks”. Tímto žebříčkem se pravděpodobně budou řídit noví a nezkušení investoři, protože zkušení si udělají vlastní analýzu. Pokud se zákazníci coinbase rozhodli řídit tímto doporučením, tak od doby zveřejnění ztratili poměrně velkou část jmění, oproti tomu, kdyby spořili do Bitcoinu.

Trend podílu insiderů před spuštěním kryptoměny

Na dalším grafu, jde vidět, že stále častěji u kryptoměny podíl vlastněný tvůrci a brzkými investory se výrazně zvyšuje oproti veřejnosti. Čím větší podíl vlastněný úzkou skupinou insiderů, tím náchylnější je i cena takové kryptoměny na manipulování a tím lákavější pro únik.

Výkonost DeFi vůči bitcoinu od zveřejnění na Coinbase

Většina kryptoměn, včetně DeFi, dřív nebo později ztratí svou hodnotu. Neboť přijdou nové žhavější novinky, kde tradeři přesunou své alokace. Jako jedna z mála kryptoměn, které ve svém výkonu předčila bitcoin, je Ethereum. Pravděpodobně je to především z důvodu, že Ethereum neustále mění svůj marketing od Platformy na nové tokeny, přes DeFi a v poslední době NFT.

A nejedná se pouze o vybrané kryptoměny v grafu. Dlouhodobé studie ukazují, že v delším časovém horizontu, průměrně ostatní kryptoměny ztrácejí - 78 % po roce. A 84 % skončí na krypto hřbitově už po roce.

Oscilátory a Degenerátory

Jak definoval Willy Woo je mnoho druhů kryptoměn (Protokolové, DeFi, NFT, Utility tokeny). Ale z hlediska investora existují pouze 2 typy: Oscilátory a Degenerátory. Oscilátory, které si udržují svou hodnotu v nějakém cyklu, a Degenerátory, které pouze svou hodnotu v dlouhodobém intervalu pouze ztrácejí. Proto buďte ve svém investování obzvláště opatrní při investování do altcoinů. Obzvláště důležité je zvolit správný čas, kdy ji prodat. Já osobně tuto tradingovou hru už nemám rád a proto raději buduji něco užitečného, a neobchoduji.


Služby, které používám

Anycoin - Skvělá česká směnárna, kde můžete automaticky nakupovat bitcoin. Zaregistrujte se a získejte registrační bonus 300 kč. (více)

Unchained Capital + Trezor HW peněženka - Nejbezpečnější uložení bitcoinu pomocí Multisig. (více)

BlockFi - Až 4,5 % spoření s ₿, nebo 9 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $15 až $250. (více, analýza rizika)

Celsius Network - Spoření 6.2 % v ₿ bez podmínek. Získáte $50 registrační bonus, když při registraci napíšete můj referenční kód: 197112bf02. (více)

Nexo - Spoření 5 % v ₿ nebo 8 % v EUR. Možnost zasílání přímo pomocí SEPA. Registrační bonus přes link $10. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Spořící účet EXTRA s 4 %. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku.

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - jak na donaty?

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.

0 Comments
Romanův newsletter investorům
Disruptivní Investování
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.