Aug 14, 2020 • 7M

#10: Kniha: Myšlením k bohatství od Napoleon Hill

Hlavní myšlenky knihy

 
0:00
-6:46
Open in playerListen on);

Appears in this episode

Roman
Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí.
Episode details
Comments

Úvod

V tomto článku popisuji hlavní myšlenky Napoleona Hilla v jeho knize Myšlením k bohatství. Napoleon při psaní své knihy podnikl interview s největšími podnikateli a úspěšnými lidmi své doby. Na základě rozhovorů s nimi vznikla kniha. Tato kniha je první investorská kniha, kterou jsem četl, a která ve mě nastartovala jiné přemýšlení nad světem. Hlavní myšlenky jsou rozebrány v jednotlivých odstavcích.

PDF] Think and Grow Rich: The Landmark Bestseller Now Revised and ...

Záleží na tom, nad čím přemýšlíte

Myšlenky jsou mocné věci, které když jsou smíchány s určitostí účelu, vytrvalostí a spalující touhy, tak se transformují do bohatství. Napoleon Hill se ve své knize snaží předat čtenářům myšlenku, že pokud budou nad bohatstvím přemýšlet a budou po něm toužit, nakonec ho dosáhnou. Ale nestačí pouze přemýšlet nad bohatstvím, musíte si vizualizovat přesnou částku, které chcete dosáhnout, musíte s touto myšlenkou usínat a zase se s ní budit. Každé bohatství tak začíná pouhou myšlenkou.

Free photo: Light bulb ideas - Abstract, New, Innovation - Free ...

Spalující touha

Vytvořte si neuhasitelnou touhu dosáhnout svého cíle. Spalte všechny mosty, které vás spojují s životem bez touhy. Řiďte se 6-krokovou metodou, jak přeměnit touhu do skutečnosti:

 1. Určete si přesnou částku, které chcete dosáhnout.

 2. Co jste schopni obětovat, abyste toho cíle dosáhli.

 3. Stanovte si datum do kdy toho chcete dosáhnout.

 4. Vytvořte přesný plán a začněte hned.

 5. Sepište plán do 4 vět.

 6. Čtěte si plán 2x denně.

Stát se nezastavitelnou silou

“A quitter never wins and a winner never quits” (“Ten, co to vzdává, nikdy nevyhraje a vítěz nikdy nekončí”). Vytrvalost je vlastnost, se kterou lze dosáhnout čehokoliv Jedna z předních vlastností Henry Forda byla vytrvalost. Jednou si usmyslel, že chce vytvořit 8-válcový motor. Že díky více válcům budou jeho motory mít výhodu před konkurencí. Několikrát mu jeho inženýři řekli, že toho nelze dosáhnout. Ale on trval na svém. A za několik roků, díky jeho vytrvalosti, toho dosáhl.

Rolling Rock Clipart

Sexuální energie

Dle Napoleona existuje 5 energií, které pohání člověka k jeho cílům:

 1. Sexuální energie

 2. Láska

 3. Touha po bohatství

 4. Hudba

 5. Přátelství

Sexuální energie je nejsilnější energie, která člověka pohání. Vždyť dříve kvůli podobným důvodům vnikly války. Musíte tuhle energii identifikovat a transformovat ji do produktivní energie. Pokud je tato energie špatně spravována,dokáže vás odvádět od vašeho cíle. Jinými slovy: nemyslete pořád jenom na sex :).

Šest duchů strachu

Napoleon popisuje několik strachů, které brání vašemu rozviji. Zde je jejich seznam a rada, jak se s nimi vypořádat.

 1. Strach z chudoby - Pokud máte málo ambic stát se bohatším, nebo se nezajímáte o peníze, je to příznak tohoto strachu. Musíte přijít k rozhodnutí, že to, co jste schopni obstarat, stačí.

 2. Strach z kritiky - Tento strach se dá poznat nervozitou v přítomnosti druhých. Abyste tento strach překonali, musíte se přestat starat o to, co si ostatní myslí.

 3. Strach z nemoci - Obvyklý příznak tohoto strachu je vymlouvání se na nemoci, nebo dokonce smyšlené nemoci. Přestaňte se přílišně prohlížet a hledat příznaky nemoci.

 4. Strach ze ztráty milovaných - Pokud zažíváte žárlivost, je to hlavní příznak tohoto strachu. Naučte se akceptovat možnost žití bez vašeho protějšku.

 5. Strach ze stáří - Podívejte se na světlé stránky stáří. Budete chytřejší a budete se lépe kontrolovat.

 6. Strach ze smrti - Naučte se přijmout skutečnost nevyhnutelnosti smrti.

Závěr

Napoleon Hill ve své knize dává návod na úspěch. Díky mnoha rozhovorům s milionáři vypozoroval, že většina úspěšných podnikatelů má několik společných vlastností. Především, mají jasný plán, vytrvalost a dokáží kontrolovat svůj strach. Kniha je dobrý začátek, jak v sobě nastartovat cestu k úspěchu. Tato kniha byla mou první knihou o investování a ukázala mi jiný pohled na svět a přinesla motivaci. Proto bych ji doporučil všem, kteří nemají jasný cíl, ale chtěli by něco změnit. Nebo těm, kteří mají cíl, ale neví, jak ho dosáhnout.


Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum. Nebo se obraťte na odborníky.

Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Share Romanův Newsletter investorům

Služby, které používám

Blinkist - Díky této službě máte tisíce naučných knih na dosah ruky, které jsou shrnuty v 15 minutách. (více)

BlockFi - Až 6 % spoření s bitcoinem, nebo 8.6 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $25. (více, analýza rizika)

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Coinmate - Směnárna, kde jde směnit bitcoin přímo za koruny za výhodný kurz. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku. Pokud se zaregistrujete přes můj odkaz získáte 100 kč zdarma.

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

O mně - darovat

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma.

Zdroje:

Think and Grow Rich by Napoleon Hill