#58 👨‍💻 Seznámení se službou Deribit

  
0:00
-5:26

Každý týden píši newsletter pro investory. Emaily chodí každou středu, pokud newsletter nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Můžete se přihlásit k bezplatnému odběru, nebo mě podpořit měsíčním předplatným pomocí následujícího tlačítka.

✉️ Odběr/podpora newsletteru 📺 Youtube Podcast 🎧 Spotify Podcast


Co je Deribit

Deribit je služba zaměřená na obchodování s bitcoinem a ethereem. V rámci této služby je například možné si vsadit na zvýšení ceny bitcoinu i či jeho pokles. Na tuto platformu máte možnost vložit peníze pouze v bitcoinu nebo ethereu. Odměny se vyplácejí také pouze v bitcoinu nebo ethereu. Proto pro vstup na tuto burzu je nutné nějaký bitcoin vlastnit, pokud jej nemáte, můžete si jej koupit na směnárně.

Poplatky

Poplatky za obchodování jsou víceméně standardní. Rozlišují se podle toho jestli obchod vytváříte (Maker fee), neboli přidáváte do obchodní knihy, nebo obchod realizujete (Taker fee) vůči cizím otevřeným obchodům. Kromě vypsaných obchodů je zapotřebí ještě myslet na “funding rate”, který se strhává podle toho jestli je více obchodníků, kteří jsou v obchodě long nebo short. Jedná se o mechanismus pro zachování co nejbližší ceny vůči ceně podkladového aktiva, tedy bitcoinu. Funding fee se uplatňuje ale pouze u Perpetual Futures. Tedy pouze u nekonečných futures bez data expirace.

U vkladu bitcoinu není žádný poplatek a u výběru si zaplatíte pouze poplatek ve výši požadované bitcoinovou sítí.

Jak využít Deribit

Služba Deribit je spíše vhodná pro obchodníky s kratším časovým horizontem. Jak už jsem párkrát psal, nikomu moc nedoporučuji dělat denní obchodování. Nebojte, nezměnil jsem názor, pořád si myslím, že člověk, který takovému obchodování nevěnuje veškerý svůj čas, jen těžko bude porážet jednoduchou strategii Buy & Hold. Ale mám v plánu ve svém newsletteru uvést pár možných dlouhodobých obchodů s nízkým rizikem a pro tyto obchody je zapotřebí broker deribit.

Výhody deribit

Hlavní výhoda deribit je, že jako jediná platforma pro uživatele z Evropy umožňuje obchodování s bitcoin opcemi. Díky tomu lze provádět pokročilejší obchodování i v delším časovém horizontu bez nutnosti placení funding fee.

Další výhodou zejména pro bitcoinové nadšence je, že váš účet je veden v bitcoinu, tedy i když neobchodujete, tak těžíte ze zhodnocování podkladového aktiva bitcoinu.

Za další výhodu považuji také vestavěný position builder. Tento nástroj vám umožní testovat různé strategie a vidět, jaký by byl zisk nebo ztráta v případě různé ceny bitcoinu. Dá se tedy využít pro plánování dopředu a proto nebudete překvapení a budete vědět dopředu, jak se bude váš obchod chovat při určité ceně bitcoinu.

Registrace

Pokud se rozhodnete registrovat, můžete využít můj odkaz, díky kterému získáte slevu na poplatcích 10 %. Po registraci je zapotřebí provést identifikaci osoby, kvůli evropským regulacím musí všechny podobné služby sbírat tyto informace.

Deribit je jediná služba, která umožňuje ochodování s opcemi. Proto jsem se rozhodl sepsat aspoň krátké seznámení s touto službou. V budoucích článcích mám v plánu sepsat několik dlouhodobých obchodů, které je možné přes tuto službu provádět a profitovat na různých scénářích bitcoinového trhu.


Služby, které používám

BlockFi - Až 5 % spoření s bitcoinem, nebo 9.3 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $25. (více, analýza rizika)

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

Deribit - Je burza specializující se na obchodování bitcoinových derivátů především opcí. Pokud se zaregistujete přes můj odkaz získáte slevu 10 % na poplatky.

O mně - darovat

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma. Pokud mě chcete podpořit, možné varianty najdete na stránce o mě. Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum nebo se obraťte na odborníky. Newsletter i článek obsahuje affiliate reklamu.