#31: Proof of Keys

Každý týden píši newsletter pro investory. Pokud pro vás má tento newsletter přidanou hodnotu, nebo byste se chtěli dozvědět něco nejen o investování, zaregistrujte se k jeho odběru. Emaily chodí každou středu, pokud email nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Pokud máte dotaz, stačí odpovědět na tento email, nebo zanechat komentář.


Každý rok 3.1. probíhá tzv. “Proof of Keys”. Jedná se o den, kde Bitcoinová komunita vybírá všechen bitcoin ze směnáren a jiných služeb, od kterých nevlastní privátní klíče.

Díky tomu komunita testuje, zda služby třetích stran opravdu vlastní bitcoin a jsou schopny ho poskytnout více uživatelům najednou.

Vyjádření podpory

Chcete vyjádřit podporu tomuto počinu? Můžete si třeba přidat do twitter handlu nebo jména na jiných sociálních sítí, následující znaky:

[Jan/3➞₿🔑∎]

  1. Jan/3 - datum Proof of Keys dne

  2. ➞ - šipka symbolizuje, přesun a že se budete účastnit

  3. ₿ - symbol bitcoinu

  4. 🔑 - klíč symbolizuje soukromé klíče

  5. ∎ - symbol ukončení

Jak se zapojit?

Postup je jednoduchý, přihlašte se na všechny směnárny, burzy a jiné služby a přesuňte všechen bitcoin, který zde máte, na peněženku, ke které vlastníte privátní klíče. Peněženka by měla být důvěryhodná, ideálně hardwarová.

Jak to začalo?

Trace Mayer, velký propagátor bitcoinu a známá osobnost, všechno začal tweetem. Ve kterém žádá komunitu, aby se zapojili do masového výběru. Datum třetího ledna je zvolen podle počátečního bloku.

Já se chci také zapojit do tohoto hnutí pomocí tohoto informačního emailu.


Tento email není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum. Nebo se obraťte na odborníky.

Pokud znáte někoho, koho by mohl tento newsletter zajímat, budu rád, když ho s ním budete sdílet.

Share Romanův Newsletter investorům

Služby, které používám

Blinkist - Díky této službě máte tisíce naučných knih na dosah ruky, které jsou shrnuty v 15 minutách. (více)

BlockFi - Až 6 % spoření s bitcoinem, nebo 8.6 % v dolaru. Možnost půjčení s využitím bitcoinu jako záruka nebo směnění bitcoinu. Při registraci přes můj odkaz získáte $25. (více, analýza rizika)

crypto.com - S cryptocom, můžete nakupovat, spořit, půjčovat a utrácet krypto s kartou, která nabízí až 8 % cash-back. Při registraci přes můj odkaz získáme oba $25. (více o službě, více o kartě)

Kraken - Směnárna, která je považována za jednu z nejbezpečnějších a s nejlevnějšími kurzy a poplaty. Založena v roce 2011, tedy s dlouho historií důvěry komunity. (více)

Coinmate - Směnárna, kde jde směnit bitcoin přímo za koruny za výhodný kurz. (více)

Equa - Dle mého názoru nejlepší česká banka. Žádné poplatky. Sjednání online. Výběr ze všech bankomatů kdekoliv na světě bez poplatku. Pokud se zaregistrujete přes můj odkaz získáte 100 kč zdarma.

Firstrade - Broker, který je zaměřený především na americký trh. Umožňuje nakupovat a prodávat americké ETF, akcie, opce a další a to úplně bez poplatků. (více)

O mně - darovat

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma.