20 Comments
Jan 23, 2021Liked by Roman

jdu to zkusit. referal code pouzit. dik

Expand full comment

Zdravím Romane,

nejdříve bych Ti chtěl poděkovat za skvělou práci, kterou odvádíš.

Chtěl jsem se zeptat, zda je potřeba nějak řešit daňovou povinnost při převodu CRO na EUR? Je to směna krypto za fiat ne? Je potřeba v souvislosti s jejím užíváním řešit něco podobného?

Děkuji za zprávu a přeji mnoho úspěchů v roce 2022!

David

Expand full comment

Ahoj, mám dotaz, jestli můj myšlenkový pochod je správný nebo mi někde něco uniká :-)

Zařídil jsem si crypto.com kartu přes tvůj referral už asi před rokem, kdy bylo CRO okolo 0,1 USD, pro 2% cashback stake 2500 CRO. Dnes to letí to the moon a jsme skoro na 0,8 USD/CRO, takže už mi v tom leží dost peněz. Přemýšlím tak, jestli:

1. stake nezrušit, vybrat peníze a pak ho zase založit za současných podmínek, tj. CRO ekvivalent 350 EUR. Nebo:

2. Ještě něco přihodit a dostat se tak na vyšší verzi karty, tj. 3% cashback a k tomu Netflix. Zamknu si ale 3500 EUR.

3. Nedělat nic a brečet, až CRO padne, anebo si honit ego, jak jsem to perfektně odhadl a vyhlížet lambo :D

Díky a taky díky za tvůj web, jeden z mých nejoblíbenějších!

Expand full comment

Ahoj, taky díky za článek. Jen se zeptám jak je to s platbou spotify účtu? Já mám aktuálně zaplacený rodinný spotify. Tak jestli kvůli tomu budu muset přejít i na soukromy a nebo stačí platit ten rodinný a oni mi dají jenom o to méně odměny? Díky

Expand full comment

Diky za dalsi super clanek. Kartu uz taky par mesicu vyuzivam a s jsem s ni vice mene spokojeny, ale mam jednu velkou vyhradu k mezibankovnimu smennemu kurzu. Behem pouzivani jsme zjistil, ze proklamovany mezibankovni vyhodny kurz plati jen pri smene mezi EUR a GBP. Pri platbe v CZK se to sice zpocatku tvari, ze byl pouzity stredovy kurz, ale o par dni pozdeji jeste dochazi k prepoctu kurzem od Visa (tj. cca 2-3 % ztrata). Psal jsem ohledne toho na Crypto.com support a vice mene mi to potvrdili. Doporucuji si to taky zkontrolovat.

Kvuli tomu jsem zacal pouzivat CRO kartu v kombinaci s Curve card (http://curve.app/join#EKG88JQN - referral link), ktera pusobi jako meziclanek a zprostedkuje vyhodny kurz (s vyjimkou plateb o vikendu).

Jeste jedna vyhrada ke Crypto.com karte - dorucovani karet nekdy trva horzne dlouho (cca 3 mesice), ale snad se jim to uz broz podari zrychlit.

Expand full comment